Reklam Alanı

Piyasalara Kıaca Bakış 7 Kasım 2017Güne alımlarla 112.000 seviyelerine yönelerek başlayan BİST, günün devamında da yukarı seyrini sürdürdü. ABD ile yaşanan vize krizine ilişkin pozitif haber akışıyla birlikte 115.000 seviyelerine kadar hızla yükselen ve TL bazında tarihi zirve seviyelerine ulaşan BİST, gün sonuna doğru gevşese de günü 114.166 seviyesinden tamamladı.

Haftanın ilk işlem gününde açıklanan güçlü bilançolar ve birleşme - satın alma haberleri ile beraber ABD borsaları yükselerek rekor tazelemeye devam etti. Avrupa'da ise borsalar karışık bir görünümle günü tamamladı, Almanya'da DAX endeksi rekor seviyelerden gerilerken, İngiltere FTSE endeksi sınırlı artışlarla rekor seviyeye ulaşmayı başardı.

Bugün yurt içinde hazine nakit dengesi açıklanacak. Yurt dışında ise, Almanya sanayi üretimi verileri takip edilirken Avro Bölgesi’nde perakende satış verileri izleniyor olacak. Bu sabah Asya tarafında Çin ve Japonya piyasaları pozitif bir seyir izliyor. Avrupa ve ABD tarafında da günün alımlarla başlaması bekleniyor. Yurt dışında gözlenen pozitif eğilime bağlı olarak BIST’in bugüne alımlarla başlamasını bekliyoruz.

Hiç yorum yok